CzechInvest: Technologická mise zamířila do Chile

14. 11. 2017


Technologická mise navštíví 11 chilských institucí, univerzit a firem, vč. dolu Chuquicamata či observatoře Paranal. S chilskými kolegy chtějí Češi navázat spolupráci zejména v oblastech důlní techniky, geologie či dekontaminace ...


Zástupci agentury CzechInvest a experti z desítky českých firem a institucí se vydali na pětidenní technologickou misi po Chile. Budou hledat možnosti vědeckotechnické spolupráce v důlním průmyslu, zejména v oblastech jako je důlní technika, geologie a materiálový výzkum, dekontaminace a další. Části programu se zúčastní také náměstek Ministerstva životního prostředí Vladimír Mana.

Své znalosti pro posílení bilaterálních vazeb nabídnou například státní podnik DIAMO, Česká geologická služba, Ústav struktury a mechaniky hornin Akademie věd ČR, EGO Zlín, Solek Group a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Chile se snaží transformovat oblast důlního průmyslu směrem ke znalostní ekonomice a pokročilým technologiím. Právě zkušenosti a technologická pokročilost České republiky v důlním odvětví skýtají vysoký potenciál pro možnou spolupráci.

Česká delegace během týdne navštíví jedenáct klíčových chilských institucí, firem a univerzit. V rámci jednání se státními chilskými institucemi bude delegace projednávat technologie v hornictví a geologii s širším pohledem na inovace. Jednat bude například se zástupci agentury CORFO, která se zaměřuje na podporu konkurenceschopnosti chilské ekonomiky a podniků, státní těžební firmy CODELCO, hlavního světového producenta mědi, agentury CONICYT, podporující chilský výzkum a vývoj, a národní geologické a důlní služby SERNAGEOMIN.

Setkání s představiteli chilských vysokých škol a výzkumnými skupinami pak otevřou dveře pro možné společné projekty. Delegace bude jednat se zástupci čtyř prestižních univerzit, a to Universidad de Chile, Universidad de Santiago de Chile, Pontificia Universidad Católica de Chile a Universidad Católica del Norte.

Více zde: https://krize15.cz

Zobrazit více zpráv o nás